“Eşti un român nenorocit, pleacă!”

Data:

Un român de 33 de ani a fost luni oprit pe stradă de trei italieni în cartierul San Giovanni. Acesta a fost luat la bătaie de trei tineri, apropiaţi ai mişcărilor de extremă-dreaptă. 

“Eşti un român nenorocit, pleacă acasă!”, i-au strigat bărbații românului. Ba mai mult, aceștia i-au retazat cu un cuțit un deget românului.

Cei trei italieni, locuitori ai Romei, au fost arestaţi. Unul are 25 de ani, iar ceilalţi doi 21 de ani. Aceștia consumaseră cocaină şi canabis.

sursa

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare