A găsit o borsetă cu bani. Ce-a urmat

Data:


O persoană care a uitat o borsetă cu bani în Gara Roșiori Nord a recuperat-o după ce o femeie a găsit-o și a dus-o la Poliție, au anuntat, joi, polițiștii.

”La data de 28 august a.c., în jurul orei 05:00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Transporturi Feroviare Roșiori Nord au fost sesizați, de către o femeie, despre faptul că a găsit o borsetă abandonată în grupul sanitar al Stației Căile Ferate Roșiori Nord. Polițiștii au constatat faptul că cele sesizate se confirmă, iar în borsetă se aflau 2.746 de lei și obiecte personale”, precizează IPJ Teleorman.

A fost identificată persoana căreia îi aparțineau bunurile, acestea fiindu-i restituite în totalitate.

”Gestul femeii reprezintă un exemplu de onestitate și respect, confirmând că implicarea fiecăruia dintre noi contribuie la siguranța și încrederea în comunitate. Poliția Română încurajează cetățenii să urmeze astfel de exemple și să sprijine, prin comportamente corecte și responsabile, consolidarea unui climat de siguranță publică”, transmit politistii.

Foto Arhivă


Recomanda [votes_up id=871063]



















Link Sursă

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare

Plafonarea adaosului la alimente, extinsă până în 2026

Link Sursă Camera Deputaților a adoptat miercuri, în calitate de...

Inel de logofăt din Țara Românească

Link Sursă Piesa a fost descoperită...