România – din ce în ce mai puțin capitalistă

Data:

Link Sursă

România nu a avut niciodată o piață abundent capitalizată. Economia a funcționat decenii la rând pe deficit de investiții și a fost dependentă de corporații externe. Când capitalul pleacă, nu dispare doar profitul, ci și prosperitate. Iar când diviziunea muncii se restrânge, sărăcia se vede limpede.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare