România nu a avut niciodată o piață abundent capitalizată. Economia a funcționat decenii la rând pe deficit de investiții și a fost dependentă de corporații externe. Când capitalul pleacă, nu dispare doar profitul, ci și prosperitate. Iar când diviziunea muncii se restrânge, sărăcia se vede limpede.
România – din ce în ce mai puțin capitalistă
Data:

















