Belgia: Români morţi după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon

Data:

Doi români au fost găsiţi morţi, după ce s-au intoxicat cu monoxid de carbon care ar fi fost ewmanat de soba la care se încălzeau.

Cei doi imigranţi români morţi erau muncitori constructori şi lucrau la renovarea unei case din oraşul belgian Herstal, scrie presa belgiană.

Cadavrele celor doi români au fost găsite vineri dimineaţa, a informat Parchetul din Liège. Procurorii au  spuc că cea mai probabilă cauză a morţii muncitorilor români este intoxicarea acestora cu monoxid de carbon emanat de la soba metalică pe care cei doi români o foloseau pentru a se încălzi.

sursa: romaniatv.net

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare

Plafonarea adaosului la alimente, extinsă până în 2026

Link Sursă Camera Deputaților a adoptat miercuri, în calitate de...

Inel de logofăt din Țara Românească

Link Sursă Piesa a fost descoperită...