Doi români, găsiți morți în Belgia

Data:

Doi imigranți români au fost găsiți morți într-o clădire din orașul Herstal, situat în estul Belgiei, autoritățile suspectând că s-au intoxicat cu monoxid de carbon, informează postul RTBF, citat de Mediafax.

Cadavrele celor doi români au fost găsite în dimineața zilei de 22 ianuarie într-o clădire situată pe strada Faurieaux, în centrul orășelului belgian Herstal, a anunțat Parchetul din Liège.

Potrivit procurorilor, cauza probabilă a morții este intoxicarea cu monoxid de carbon. La anchetă participă și Inspectoratul belgian al Muncii. Cei doi români lucrau la o casă aflată în renovare și se încălzeau cu o sobă metalică. Cadavrele au fost descoperite de proprietarul casei.

 

citeste mai multe pe: diasporaro.com

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare