Alina Bica are tupeu: Judecătorul trebuie să fie apt să mă judece! Eu am un prestigiu

Data:

Alina Bica, fosta şefă DIICOT, s-a prezentat din nou în faţa instanţei. Bica a declarat că ea nu consideră că merită „nicio măsură, pentru că nu a făcut nimic”.

„Judecătorul trebuie să fie apt să aprecieze probele şi stările de fapt în integritatea lor. Este o chestiune de prestigiu în ceea ce mă priveşte. Evident că o să fie o problemă pentru judecător să mă judece în dosar”, a spus Alina Bica.Alina Bica va fi cercetată sub control judiciar în dosarul ”Bica 2”, ea scăpând astfel de arestul la domiciliu.

Alina Bica este judecată în acest dosar pentru că a luat mită un teren, în schimbul intervenţiilor pentru despăgubirile acordate lui Gheorghe Stelian, pentru că l-ar fi ajutat pe Ovidiu Tender în dosarul în care este judecat şi pentru abuz în serviciu în cazul lui Adriean Videanu.

sursa: http://www.stiripesurse.ro/

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare