Româncă implicată în falsificarea de pașapoarte

Data:

O româncă a fost condamnată la patru ani de închisoare după ce s-a dovedit că făcea parte dintr-o grupare londoneză ce falsifica pașapoarte.

Potrivit Poliției Metropolitane, Valentina Miu, de 31 de ani, împreună cu Tayyab Ahmed Al-Riaz, 34 de ani și Muhmmed Saleem, de 28 de ani, au fost arestați în decembrie 2014.

Polițiștii au ajuns la româncă după ce Saleem a fost arestat în legătură cu două persoane care au fost depistate cu pașapoarte false la punctul de trecere a frontierei de la Dover.

A fost făcută o percheziție la locuința acestuia, în Abbey Wood, sud-estul Londrei, unde au fost găsite scrisori ce indicau adresa româncei. În casa acesteia au fost găsite mai multepașapoarte furate, cărți de identitate, pașapoarte cu pagini contrafăcute, timbreholografice, aparate de laminare a permiselor de ședere în Marea Britanie.

citeste mai multe pe: ziarulromanesc.net

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Distribuie:

Abonează-te

spot_imgspot_img

Populare

Mai multe de genul acesta
Similare

Plafonarea adaosului la alimente, extinsă până în 2026

Link Sursă Camera Deputaților a adoptat miercuri, în calitate de...

Inel de logofăt din Țara Românească

Link Sursă Piesa a fost descoperită...